Biyomekanik yorumla testleri medikal ürünlere uygulanır. İmplant’ın hayatımızda önemli bir yeri bulunur. Bu nedenle biyomekanik yorulma testlerin olan ihtiyaç artar.

Biyomekanik İmplant yorulma testleri zamana bağlı olarak metal yorgunluğu ile karşılaşır. Bu yorgunluk nedeniyle metalik arızalar meydana gelebilir. Gelişmiş laboratuvarlar tarafından implantın yorulma testleri hesaplanır. Hesaplama sırasında taramalı elektron mikroskobu kullanılır. Böylece yorulma arızaları belirlenebilir. Implant yorulma arızası farklı test aşamalarından geçirilir.

Medikal cihazlarınızın biyomekanik testleri için mutlaka profesyonel laboratuvarlardan destek almalısınız. Biz test ihtiyaçlarınıza en iyi şekilde yanıt verebiliriz. Biyomekanik testleri medikal ürünlerin ömrü hakkında bizlere detaylı bilgi sunar. Yapılan testlerin akredite raporlu olması gerekir.

Dental İmplant Yorulma Testi

Günümüzde implantların yorulma testleri, ISO 14801 standardı çerçevesinde ele alınır. Bu standart üzerinden belgelendirme yapılır. İmplant performansını daha gerçekçi koşullar altında değerlendirmek için spektrum yükleme sistemi de uygulanır. Tüm testler ISO tarafından belirlenen standartlar üzerinden gerçekleştirilir.  Dental implantlar, ortopedik implant grubuna aittir. Diş tedavisinde kullanılan implantlar, dişin görevini üstlenir. Bağışıklık sistemi tarafından yabancı cisim reaksiyonlarını düşürmek için implantlara biyomekanik test yapılır. Bu test, implantların malzeme seçiminin de başarılı şekilde yapılmasını sağlar. Günümüzde implant üretiminde farklı ürünler tercih edilmektedir.

Merkezimiz medikal test laboratuvarı hizmetleriyle biyomekanik implant yorulma testlerini başarılı bir şekilde tamamlanıyor. Biyomekanik yorulma testleri sayesinde işletmeler yüksek performanslı ve kaliteli test uygulamalarından yararlanmış oluyor. Medikal cihazlarınızın tamamını biyomedikal test hizmeti alabilirsiniz. İmplant ve protezlere uyguladığımız özel testler detaylı bir şekilde raporlandırılmaktadır. Biyomekanik testi ve yorulma testlerinin tamamına sitemizden erişebilirsiniz Test sonuçlarına göre medikal cihazlarınız hakkında tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sağlık sektöründe kullanılan medikal ürünlerin tamamına biyomekanik yorulma testleri uygulanır. Yapılan bu testler ürünün ne kadar sağlıklı bir şekilde kullanılacağını bizlere gösterir. Biyouyumluluk testleri için gereken desteği sizlere sunabiliriz. Biyomekanik yorulma testleri hakkında merak ettiklerinizi bizlere iletebilirsiniz. Bu konuda sizlere kesintisiz destek sunabiliriz.  Detaylı raporlandırılan testlerimizi sitemiz üzerinden de inceleyebilirsiniz. Biyouyumluluk test hizmeti en uygun fiyatlarla sizleri bekliyor.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.