Biyokimyada canlı organizmaların içindeki ve ilgili kimyasal süreçleri araştırmaktadır. Peki hangi laboratuvarlar biyomekanik testi yapar?

Hangi laboratuvarlar biyomekanik testi yapar? Laboratuvarlarda yapılan testler sağlık sorunlarını, prognozu belirlemede ve bir hasta tedavilere rehberlik etmektedir. Klinik kararların %60’ı laboratuvardaki test sonuçlarından çıkmaktadır. Laboratuvara ihtiyacı olan hastaların laboratuvardan beklentileri kaliteli, güvenilir ve insani değerlere önem vermesidir. Hastalar güvenilir laboratuvarlarda hekimlerin yönlendirilmesiyle gitmektedir. Buralarda yapılan testler ya da alınan kan örnekleri laboratuvarlara gönderilir. Ancak bazı laboratuvarlar yetkisiz hizmet vermektedir özellikle buna dikkat edilmesi gerekir. 

Testler ruhsatlı tıbbi laboratuvarlarda ve tercihen TÜRKAK tarafından akredite olan laboratuvarlarda yapılmalıdır. Testlerin kaliteli güvenilir bir biçimde etik çerçevesi içerisinde yapılmaktadır. Firmamız hastaların talepleri doğrultusunda çok sayıda doğrulama testleri, fungal testler paneli, geniş mikrobik panel tarayan moleküler testi, tüberkülaz tanı testi laboratuvarımızda yapılmaktadır. Tıbbi cihaz tasarımları biyomekanik testler, tıbbi cihazlarla birlikte ekipmanların geliştirilmelerinde ve mekanik testlerde gözden geçirilmektedir. Uygunluğu onaylanan cihazlar raporları ile sunulmaktadır.

Biyomekanik Testleri

Tıbbi cihazlara yönelik olarak değerlendirilen mekanik özelliklere dayanmaktadır. Biyomekanik testleri, tıbbi cihazlar geliştirmek için metaller ve alaşımlar, seramik gibi malzemeler kullanılmaktadır. Bu özelliklere sahip olanlar vücudun farklı bölgelerinde kullanılmak için özel olarak tasarlanır ve üretilir. Biyomekanik testler medikal cihazların doğru bir şekilde kullanılması için çok önemlidir. Vücut içinde kullanılacak olan ürünlerin muhakkak belirli testlerden geçerek uygulanması gerekir. Biyomekanik testleri medikal alanında kullanılan cihazlar için büyük önem taşımaktadır. Medikal cihazların kullanımlarının uygunluk raporunu alabilmesi için bazı testlerden geçmesi gerekir.

Yapılan test sonuçlarına göre medikal cihazların akredite raporu olması gerekir. Bu raporları yalnızca alanda uzmanlaşmış kişiler tarafından verilmektedir. Doğru ve uygun sonuçların alınması için kaliteli cihazların testleri firmamız tarafından gerçekleştirilir. Testlerin tamamı laboratuvar ortamlarında yapılır. Biyomekanik testleri hizmetini almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Güvenli ve kaliteli bir biyomekanik test sonuçları almak için ve fiyat bilgisi için sizlere detaylı bir hizmet vermekteyiz. Test fiyatları farklılıklarının olduğunu belirterek detaylı bilgilere ulaşmak, hızlı ve doğru hizmet vermek için gerekli çalışmalara en kısa sürede başlıyoruz.  

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.