Daha önce biyomekanik testi hakkında bilgi sahibi olan herkes, bu işlemin kadar önemli ve gerekli olduğunu bilirler. Tıbbi cihazların güvenliği için biyomekanik test olmazsa olmaz bir noktadadır.

Hata Payını Sıfıra İndirin

Biyomekanik değerlendirmeler, tıbbi cihazlara yönelik işlemleri içermektedir. Bilindiği gibi ufak kliniklerde bile pek çok farklı tıbbi cihaz bulunmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte klinik ve hastanelerde kullanılan teşhis yöntemleri değişmiştir. Geçmişte bireyler bir rahatsızlık yaşadığı zaman doktorlar teşhisi ilkel yöntemlerle gerçekleştirmekteydi. Günümüzde ise teknoloji gelişti ve artık bireylerin hastalıkları tıbbi cihazlar ile gerçekleştiriliyor.

Medikal cihazların teşhiste kullanılması, teşhis sırasında hata yapma ihtimalini yüzde sıfıra kadar düşürmektedir. Ancak hata yapma ihtimalinin tam manası ile yüzde sıfır olabilmesi için medikal cihazın hata yapma payının da yüzde sıfır olması gerekir. Peki, medikal ve tıbbi cihazların yüzde sıfır hata ile çalışıp çalışmadığını nasıl öğrenebiliriz?

Biyomekanik Testleri İhmal Etmeyin

Tıbbi cihazların kontrol edilmesini sağlayan çeşitli testler bulunmaktadır. Bu testlere biyomekanik testler adı verilmektedir. Biyomekanik testler çeşitli eylemleri içermektedir ve her bir test farklı bir medikal cihazı ölçümlemektedir. Örnek üzerinden gidecek olursak, bazı tıbbi cihazlar implant işlemini gerçekleştirmekte ve implant işlemi yapan tıbbi cihazlar üzerinde biyomekanik işlem yaparken implantın gerilme, basma ve kesme kuvvetlerine, çeşitliliğine ve serbestlik derecelerine göre çeşitli testler yapılır.

Biyomekanik testler anlaşılacağı üzere oldukça önemlidir ve ihmale gelmeyecek unsurlar arasında yer almaktadır. Biz de biyomekanik testleri gerçekleştiren bir firmayız. Diğer firmalardan farklı olarak uzman bir ekiple hizmet veriyor ve bilinçli hareket ediyoruz. Çünkü medikal cihazların test edilmesi, cihazda olası bir sorunu tespit eder ve bu sayede cihazın hastalar üzerinde yanlış teşhisler koymasının önüne geçer. Bu, hem medikal ürünleri satan firmalar için hem de medikal ürün satın alarak hastalıkları teşhis eden hastane ve klinikler için önemlidir.

Uzun yıllardır biyomekanik testleri işlemi gerçekleştirmekteyiz ve alanında öncü hizmet veriyor olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Alanında uzman bir ekibe sahibiz ve biyomekanik testleri yapan firmalar arasında en uygun fiyata hizmeti veren firma olarak ön plana çıkıyoruz.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.